2.499,00 kr.
Introtilbud 2499,- så længe lager haves. Normalpris 3599.-
Chi Maskinen er en revolutionerende løsning til dig, der ønsker at lindre spændinger, forbedre blodcirkulationen og opnå en dyb afslapning. Perfekt til dig, der oplever ryg- eller lændesmerter efter lange dage foran computeren, stress, spændinger i nakken, dårlig fordøjelse, lymfødem, menstruationssmerter eller mangel på motion.
Med Chi Maskinen får du en blid, men effektiv behandling, hvor dine ben vugges fra side til side, mens du ligger afslappet på ryggen. Denne harmoniske bevægelse på 140 svingninger i minuttet stimulerer din rygsøjle og indre organer, løsner spændinger og øger din krops naturlige energiflow – også kendt som Chi, livsenergien.
På lager
Chi Maskinen tilbyder en bred vifte af sundheds- og velværefordele:
For at opnå maksimal effekt anbefales det at bruge Chi Maskinen dagligt i 5-15 minutter. Start med kortere sessioner og øg gradvist, så din krop vænner sig til behandlingen. Læg dig så afslappet som muligt, slap af i kæber, skuldre og bækken, og lad maskinen gøre arbejdet.
Efter brug vil du opleve en sitrende fornemmelse i kroppen – et tegn på, at energien flyder frit. Bliv liggende et par minutter for at nyde effekten, før du rejser dig. Husk at drikke rigeligt med vand både før og efter brug, da maskinen har en udrensende effekt.
Chi Maskinen er designet med den optimale frekvens for at stimulere kroppens naturlige energiflow. Dens harmoniske bevægelser minder om en guldfisks svømning og oplader kroppen med ny energi.
Uanset om du søger afslapning, træning eller bedre mobilitet, er Chi Maskinen en ideel løsning til at skabe balance i krop og sind.
Chi Maskinen må ikke bruges under graviditet. Hvis du oplever svimmelhed eller utilpashed, reducer da brugstiden og øg den gradvist.
Gør Chi Maskinen til en del af din daglige rutine, og mærk forskellen i både krop og sind.
Så er du altid klar på at modtage gode tilbud eller lækre rabatkoder til shoppen.
Hos Skin of Fashion har vi en bred vifte af plejende og velgørende behandlinger, alle udført af veluddannet og professionelt personale.
Mandag – Torsdag: 07:00 – 17:00, eller efter aftale
Fredag – 08:00 – 17:00
Lørdag – Lukket
Søndag – Lukket
Tidsbestilling mandag til fredag
08:00 og 17:00
© 2025 Ansigts- og neglebehandlinger i Aalborg – Skin of Fashion